Avaleht

Tere tulemast Luscher & Matiesenisse

Ajalooline joogi- ja veinitootja ning Eesti veiniturismi eestvedaja

Luscher & Matieseni joogitootmine sai alguse 1910. aastal Moskvas. Alates 1920ndatest kuni II maailmasõjani toodeti Toompeal puuvilja- ja marjaveine. Peke Eloranta taaselustas ettevõtte 2008. aastal, mil oli möödunud palju aega 20. sajandi traagilistest sündmustest. Tänasel päeval pakub ettevõtte kvaliteetseid puuvilja -ja marjaveine, mis on toodetud Muhu saarel Luscher & Matieseni veinitalus kui ka teiste Eesti tootjate poolt.

Luscher & Matieseni muuseumi ja peoruumid annavad võimaluse avastada Eesti joogikultuuri algusaegasid. Ruumid asuvad Toompeal täpselt samas kohas, kus tegutses Luscher & Matieseni veinivabrik I Eesti vabariigi ajal.

Muuseumis on võimalik tutvuda Eesti joogikultuuri ajalooga ning Luscher & Matieseni 100-aasta vanuse legendiga. Peoruumid on vaatega vanalinnale ning merele. Ainulaadne koht Toompeal ning miljoni euro vaade muudavad sinu peo unustamatuks. Ruumid on mugavaks äraolemiseks sobilikud kuni 50-le inimesele. Meilt on võimalik rentida ruume ning tellida täisteenust koos cateringi ning kohalike veinidega.